• ساعت : ۱۲:۲۸:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ 
  • کد خبر : ۶۸۱۵
هولوگرام‌های ضدسرقت و شفاف برای اسناد امنیتی تولید شد

یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به ساخت هولوگرام‌های ضدسرقت و شفاف به منظور استفاده برای اسناد امنیتی در کشور شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، آرش زمانی راد مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به رفع نیاز کشور به اقلام امنیتی و هویتی گفت: در این شرکت محصولات هولوگرام در انواع گوناگون با ویژگی ضد سرقت تولید می شود.

وی افزود: این هولوگرام‌ها می تواند با چاپ حرارتی و گرم تولید شود تا در زمان انتقال، قابل برداشته شدن و جعل نباشد.

این فعال حوزه نوآوری اظهارکرد: این هولوگرام‌ها هم‌پای محصولات جهانی که در امنیت کاربرد دارند، در حال رشد است و کارآمدی و کیفیت آن سبب شده مورد استقبال قرار بگیرد.

به گفته وی، تا پیش از ورود محصولات این شرکت به بازار کشور، هولوگرام های مورد نیازاسناد امنیتی مثل گمرک، شناسنامه‌ها، کارت‌های ملی و سایر اسناد، از کشورهای خارجی خریداری و استفاده می‌شد.

زمانی راد همچنین با بیان اینکه، این محصول همچنین توانسته جلوی خروج ارز را از کشور بگیرد و حدود ۵۰ درصد قیمت نمونه های خارجی را دارا است. هولوگرام های امنیتی این شرکت می تواند تمام نیاز ارگان های فوق امنیتی برای حفظ امنیت اطلاعاتشان را تامین کند.

وی، حمایت‌های ارزی از فعالان دانش‌بنیان و خلاق را ضروری دانست و تاکیدکرد:سرمایه‌های ارزی برای تامین مواد اولیه یکی از لازمه‌هایی است که می‌تواند شرکت‌های دانش‌بنیان را در مسیر تولید و رونق محصولات ایران‌ساخت یاری کند.

 

استفاده از مواد پیشرفته برای جلوگیری از سرقت

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همچنین اظهارکرد: این محصول ایران‌ساخت با هدف رفع نیاز داخلی تولید شده و برای این‌که از قابلیت ضد سرقت برخوردار باشد، مواد و لایه‌های زیادی به آن اضافه شده است.

زمانی راد افزود:هولوگرام ایران‌ساخت، نمونه مشابه داخلی ندارد و به صورت انحصاری توسط این شرکت دانش‌بنیان تولید می‌شود.

به گفته وی، این محصول به نحوی ساخته شده که جاعلان نتوانند آن را تولید کنند زیرا از لایه های امنیتی زیادی برخوردار است.

 

منبع خبر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.9.0