• ساعت : ۱۲:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ 
افتتاحیه بوتكمپ كاربرد هوش مصنوعی در فناوری¬های سلامت

در مراسم افتتاحیه رویداد بوتکمپ کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت مطرح شد:

ابزار هوشمند باید در ارایه خدمت به جامعه به كار گرفته شود

مراسم افتتاحیه رویداد بوتکمپ کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت با حضور دکتر عبداله دیدبان رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و تنی چند از مسئولان، اساتید و کارشناسان حوزه های بهداشت، پزشکی و هوش مصنوعی روز 21 آذر 1401 در سالن کنفرانس دانشکده پرستاری برگزار شد.
در این نشست دکتر دیدبان ضمن نگاهی گذرا به سیر تحول دانشگاهها گفت دانشگاه باید در توسعه جوامع فعال باشد، مشکلات جامعه را ببیند، درک کند، ایده بگیرد و راه حلهایی برای حل این مشکلات و نیازهای جامعه پیدا کند.
وی درخصوص کاربرد هوش مصنوعی در حوزه پزشکی خواستار فعالیت بیشتر متخصصان در این حوزه شد و گفت ابزار هوشمند باید در ارایه خدمت به جامعه به کار گرفته شود و هر چه انسان ابزار هوشمند را تقویت کند گویی رقیب خود را در خدمت رسانی به جامعه تقویت کرده است.
دکتر دیدبان با بیان اینکه رویداد بوتکمپ فرصت مناسبی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ایجاد کرده تا کارشناسان حوزه پزشکی و هوش مصنوعی بتوانند در راهگشایی مشکلات حوزه سلامت گام بردارند ابراز امیدواری کرد تا این مجموعه بتواند در ابتدا معضلات حوزه سلامت را شناسایی و سپس به صورت هدفمند در رفع آن گام بردارد.
وی در پایان این نوید را داد که رشته هوش مصنوعی در حوزه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین راه اندازی گردد و در این حوزه متخصص تربیت کند.
در ابتدای این نشست دکتر میر هاشمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه به بیان مختصری از رویداد بوتکمپ پرداخت و هدف از آن را دریافت ایده های خوب و ایجاد کسب و کار و تولید محصول برای خدمت به نظام سلامت دانست. وی این رویداد را در تاریخ دانشگاه بی سابقه دانست و ابراز امیدواری کرد تا بتوان این راه را ادامه داد .
در ادامه این نشست دکتر حمید کاریاب رئیس گروه توسعه فناوری سلامت دانشگاه به شرح بیشتری از برنامه های این رویداد پرداخت.
دکتر حجت الله امینی رئیس اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین نیز در این نشست درباره جایگاه کشورهای مختلف در حوزه هوش مصنوعی و اقدامات اداره کل ارتباطات در این حوزه در سطح استان صحبت کرد و سپس کارشناسان حاضر در جلسه به معرفی خود و بیان مختصری از سوابق و دیدگاههای خود پرداختند.
گفتنی است در این نشست دکتر جلال رحمانی معاون بهداشتی دانشگاه نیز حضور داشت.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0