خبر
شرکت مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی در نمایشگاه اینوتکس 2019

حضور مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نمایشگاه اینوتکس 2019 تهران
نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با نام
 INOTEX تاکنون 7 دوره در کشور ایران برگزار شده است که هشتمین دوره آن نیز در تاریخ 19 خرداد لغایت 22 خرداد به مدت 4 روز در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.این نمایشگاه بستری برای عرضه نوآوری و فناوری است برخلاف نمایشگاه‌های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکتها و سرمایه گذاری روی طرح ها و استارتاپ هاست.در این نمایشگاه که مرکز رشد با اجاره غرفه در آن حضور داشت تعدادی از محصولات تولیدی توسط شرکت های فن آور مستقر در مرکز در دید علاقمندان و باز دید کنندگان قرار گرفت. همچنین توسط آقای دکتر کاریاب و سایر کارشناس حضور یافته این مرکز در نمایشگاه نیز از سایر غرفه ها و همچنین مراکز رشد حضور یافته بازدید وتبادل نظر گردید بخصوص از مرکز رشد دانشگاه گیلان که علاوه بر رئیس مرکز رئیس دانشگاه نیز در روز اولو افتتاحیه  در غرفه حضور داشتند.همچنین آقای دکتر ستاری معاون فناوری ریاست جمهوری نیز در روز اول از نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

نمایشگاه INOTEX تلاش می کند که علاوه بر معرفی فناوری‌های روز به صنایع بزرگ و متوسط، مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان آنها متصل کند و همچنین سرمایه گذاران را با فرصت‌های سرمایه گذاری در طرح های فناورانه یا استارتاپ ها آشنا نماید.

نمایشگاه اینوتکس از سال 1390 تشکیل و به تدریج ضمن تکامل، بخش‌های مختلفی از زیست‌بوم کارآفرینی کشور را نیز دربر گرفت.

اولین دوره نمایشگاه با نام «نمایشگاه فناوری های پیشرفته روسیه» در 1 تا 3 اسفندماه 1390 و با حضور 52 شرکت روس در سالن حجاب برگزار شد. دومین دوره نیز با همین عنوان از تاریخ 7 تا 9 اسفندماه 1391 با حضور 72 شرکت روسی، اوکراینی و بلاروسی در همان مکان برگزار شد.

با توجه به گسترش استقبال از این نمایشگاه و درخواست سایر کشورها برای عرضه فناوری های خود به شرکتهای ایرانی، نمایشگاه از دور سوم به یک نمایشگاه بین‌المللی تبدیل شد و نام «نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری» (International Innovation and Technology Exhibition: INOTEX) را برای خود برگزید. همچنین با توجه به نیازمندی‌های نمایشگاه برای برگزاری هرچه حرفه ای تر آن، مکان برگزاری نمایشگاه نیز به محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران منتقل شد.

در طی ادوار سوم، چهارم و پنجم نمایشگاه، 629 شرکت فناور از 24 کشور مختلف در نمایشگاه حضور یافتند که دستاورد آن انعقاد 129 مورد تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت‌کنندگان می‌باشد.

سرانجام در سال 1396 نمایشگاه اینوتکس به صورت آزمایشی و محدود میزبان برخی از استارتاپ‌ها و نیز مخترعان کشور بود که با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از این موضوع، دور هفتم این نمایشگاه در سال 1397 با حضور تمامی اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور برگزار گردید.